Blog

Povídání o dětech a mojí nové knize Síla nevysloveného

Rozhovor pro slovenský Denník N. „Rodič stále potrebuje niečo robiť, lebo má pocit, že to pre dieťa nie je dosť stimulujúce, že sa dosť neučí, tak to zmení a navrhne mu zase niečo iné. Deti sú tak vytrhnuté z činností, ktoré by im pomohli aj pri regulácii ich emócií,“ upozorňuje v rozhovore slovenský rodák, ktorý už 20 rokov pôsobí v Česku.
Rozhovor pro časopis MAGNUS, magazín pro přátele a priatelov J&T banky

Další veřejná beseda bude ve Fortně 23.9.od 19,00

Slavný britský psychoanalytik Donald W. Winnicott kdysi objevil v lidské mysli místo, kde sídlí hra, kultura a veškeré symboly. Prostor, který nazval třetím, intermediálním nebo přechodovým prostorem, vyplňuje vzdálenost mezi matkou a závislým dítětem.

Zvu vás na besedu 27.5, 19,00 s názvem “Vše, co jste chtěli vědět o dětech a báli jste se zeptat”. Akce bude veřejná ve Fortně, v  klášteře bosých karmelitánů na Hradčanském nám. 3. v Praze.

Narodil jsem se dva měsíce před vpádem “spřátelených armád” sovětského bloku. Po padesáti dvou letech se cítím se na vrcholu svých sil a věřím, že pořád patřím do středního věku. Současná “zdravotní” situace mě nějak zvlášt neděsí. Děsí mě situace společenská.

Milé klientky a klienti, v mimořádné epidemiologické dispozici jsem vám k dispozici s rouškou a online na whatsApp, messenger nebo hangouts.

Dnes je to 75 let co se v Terezinskem ghettu narodil FEDOR GÁL. Zde je text který jsem o něm napsal před 3 lety do jeho životopisni knihy od Karla Sudora: „Zdravý, mladý a dynamický“.